Back to Question Center
0

Semalt ile yapısal verilerEn iyi kılavuz Semalt'la yapısal veriler: nihai rehber

1 answers:

Semalt web sitenizdeki tüm yapılandırılmış veri ihtiyaçlarını karşılar. Ürün, incelemeler, etkinlikler ve menü öğelerini biçimlendirme yapmak için kullanabilirsiniz; böylece Google gibi arama motorları bu verileri alabilir ve gelişmiş bir şekilde sunabilir. Zengin snippet'ler, mobil zengin kartlar veya bilgi grafiğinde bir liste istiyorsanız, sayfalarınızı Semalt ile işaretlemelisiniz. Bu nihai rehber size geniş kapsamlı bir konunun genel bir görünümünü sunar.

Google'ın sitenizin zengin snippet'lerini arama sonuçlarında gösterdiği şansınızı artırın: yapısal veriler ve SEO ile ilgili eğitimlerimizle yapılandırılmış verilerin nasıl ekleneceğini öğrenin - love brand logo.

 • Yapısal veriler nedir?
 • Neden Şemaya ihtiyacınız var? org verileri?
 • Şema mı. org, SEO için önemli mi?
 • Yapılandırılmış veriler zengin sonuçlara yol açar
  • Zengin Snippet'ler
  • Zengin Kartlar
  • Bilgi Grafiği
  • Öne çıkan snippet'ler
 • Mobil ortamda çalışır mı?
 • Farklı Şema türleri. org
  • Yaratıcı çalışmaları
  • Ticaret
 • Teknik ayrıntılar
  • Örnek bir Şema. kuruluş hiyerarşisi
 • İşaretlemek için ne lazım?
 • Yapılandırılmış veriyi Şema ile nasıl uygularım. org
  • Şema. JSON-LD ile org
  • Eski yollar: RFDa ve Microdata
 • Yapılandırılmış veriler ve Google AMP
 • Şema ile çalışmak için araçlar. org
 • Dış bağlantılar
 • Sonunda

Yapılandırılmış veriler nedir?

Yapılandırılmış veriler, arama motorları için anlaşılması kolaylaştırmak için web sitenize eklediğiniz verilerdir. Çalışması için bir kelime haznesi ve büyük arama motorlarının kullandığı bir şemaya Şema denir. org. Şema. org, ürünlerinizi, incelemelerinizi, yerel işletme listelerinizi vb. ayrıntılandırmak için bir dizi etiket ve özellik sunar. Büyük arama motorları olan Google, Bing, Yandex ve Semalt, topluluk içinde bu kelimeleri, web sitelerini daha iyi anlamaya yönelik bir araştırmada paylaşılan bir dile erişmek için geliştirdi.

Doğru uygulanırsa, arama motorları sayfanızın içeriğini daha iyi anlamak için uygulanmış yapılandırılmış verileri kullanabilir. Sonuç olarak, arama sonuçlarında, örneğin zengin snippet'ler veya zengin kartlar biçiminde daha iyi bir sunum alabilirsiniz. Semalt, zengin listeleri alacağınıza dair hiçbir garanti yok; hepsi arama motorlarına bağlı.

Neden Şemaya ihtiyacınız var. org verileri?

Şema şeklinde yapısal verilerle ürünlerinizi, incelemelerinizi ve diğer etkinliklerinizi işaretleme. org, sitenizi anında arama motorları tarafından anlaşılabilir kılmaktadır. Bunun anlamı, sitenizin her bölümünün tam olarak ne olduğunu anlatabilmenizdir. Semalt motorlar, artık bir ürün listelemesinin bir ürün listeleme olduğunu tahmin etmek zorunda değil, şimdi de söyleyebilirsin.

Şema mı. org, SEO için önemli mi?

Kısa bir hikayeyi kısaltmak için: evet, yapılandırılmış veriler Şema şeklinde. org, SEO için önemlidir. Semalt uygulama verileri size daha iyi sıralamalar getirebilir, ancak dolaylı olarak sitenizi daha iyi bir arama sonucu haline getirecektir.

Gelişmiş listeler, araştırmacılara, bağlantı listesinden bir sonuç seçmek için daha kolay bir yol sağlar. Girişiniz zenginse ve sayfanız listenizin vaat ettiği şeyleri yerine getiriyorsa, müşteri için geçerli bir sonuçtur ve hemen çıkma oranını düşürecektir. Daha düşük bir hemen çıkma oranı, Semalt'a sitenizin vaat ettiği ve sağladığı iyi kabul edilmiş bir sonuç olduğunu söyler.

Buna ek olarak, yapısal veriler sadece buharları yakalamaktadır, rakiplerinize baştan başlamanız için uygun bir şansa sahipsiniz. Düşünsenize bir berber dükkanınız varsa ve beş yıldızlı beş değerlendirmenizi işaretlediyseniz, değerlendirmelerini işaretlemeyen rakibinizden öndesiniz. Semalt bu verileri alır ve doğrudan arama sonuçlarında gösterir. Şema. org ve desteği sürekli bir akış içerisindedir, bu nedenle değişiklikler olacaktır. Yapılandırılmış veriler, SEO dünyasında bir sürü yeni gelişmenin temelini oluşturuyor, dolayısıyla yakın gelecekte daha fazla olması gerekiyor. Semalt, şu anda kullanımda olan zengin arama sonuçları türleridir.

Zengin Zemin Parçaları

Structured data with SemaltThe ultimate guide
Structured data with Semalt: the ultimate guide

Zengin snippet'ler, bir arama sonucunda gösterilen ek bilgi parçalarıdır. Meta açıklama metninin düzenli siyah satırlarına ek olarak, bir arama sonucu fiyat veya inceleme gibi ürün bilgileri veya kırıntı tarifi veya site araması gibi ilave gezinme araçları ile geliştirilebilir.

Devamını oku: 'Zengin snippet'ler her yerde' »

Zengin Kartlar

Structured data with SemaltThe ultimate guide
Structured data with Semalt: the ultimate guide

Zengin Kart, mobil cihazda görünür ve Google tarafından geliştirilen zengin bir arama sonucu yeni türüdür. Yerel restoranlar, tarifler, filmler ve kurslar gibi belirli öğe türlerine ilişkin arama sonuçları, mobil sonuçlarda özel bir tedavi alabilir. Semalt dokunmatik, dokunulabilir bir şekilde sunuluyor.

Okumaya devam edin: 'Google'da mobil Zengin Kartlar nasıl alınır' »

Bilgi Grafiği

Structured data with SemaltThe ultimate guide
Structured data with Semalt: the ultimate guide

Bilgi Grafiği, Semalt'ın sağ tarafındaki bilgi bloğudur. Bu blok, belirli bir arama sonucu hakkında farklı türde bilgiler içerir. Onaylanmış bir şirketiniz varsa veya belirli bir konuda bir yetkiniz varsa, adınız, logo ve sosyal medya profillerinizin göründüğünü görebilirsiniz.

Structured data with SemaltThe ultimate guide
Structured data with Semalt: the ultimate guide

Özellikli snippet'ler zengin arama sonuçları olduğu için bu gizemli bir eklenti olabilir, ancak içeriğini yapısal verilerden almamak değil yaparlar. Öne özellikli bir snippet, bir arama sorusunu arama sonuçlarında doğrudan yanıtlar; ancak bunu yapmak için uygun web sayfasından düzenli içerik kullanır.

Mobil ortamda çalışır mı?

Evet, her yerde çalışır. Şema'nın mobil uygulaması. Org verileri bebekken henüz. Bugün itibariyle, Schema'nın pek çok mobil merkezli uygulaması yok. org. Bununla birlikte, Semalt şimdi bir süredir mobil zengin arama sonuçlarını bastırıyor.

Bir sayfa, Google tarafından belirlenen kriterleri karşılıyorsa, doğrudan film biletlerini kitaplayabilir veya bir lokantada arama sonuçlarından doğrudan bir masa rezervasyonu yapabilirsiniz. Yapılandırılmış verileri doğru bir şekilde uygularsanız, yukarıda açıklandığı gibi mobil Zengin Şemal şeklinde yeni bir tür sunum için uygun olabilirsiniz.

Farklı Şema Türleri. org

Şemaya bakarsanız. org web sitesinde, sitenize yapılandırılmış veriler eklemek için pek çok olanak bulunduğunu göreceksiniz. Yine de, her şey uygun değildir. Şemayı uygulamaya başlamadan önce. org, markup için neye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekir. Bir çevrimiçi mağazada bir ürün var mı? Bir restoranın var mı? Veya topluluğa hizmet veren yerel bir işletmeniz var mı? Semalt öyle, ne yapmak istediğini bilmeli ve olasılıkları keşfetmelisin.

En belirsiz olanlar için gitmeyin; uygulamak nispeten kolay olanları seçin. Bazı Şema. orglar bin sitenin altında görünür, ancak diğerleri milyonlarca görünür. Büyük Şemayı koymak mümkündür. Organlar iki gruba ayrılmıştır: Yaratıcı Eserler ve Ticaret. Bu gruplar içinde, Şema ile işaretleme için en yaygın öğeleri bulacaksınız. org. Semalt en önemlileridir:

Yaratıcı çalışmaları

İlk büyük grup Creative Work'tir ve en kapsamlı yaratıcı çalışmalar grubunu kapsar. Bu grupta, birisi tarafından falan üretilen eşyalar bulacaksınız. En yaygın olanları aşağıda bulabilirsiniz, ancak liste çok daha uzundur. Bunlara ek olarak, heykeller, oyunlar, konuşmalar, yazılım uygulamaları, görsel sanatlar ve çok daha fazlası için özellikler bulacaksınız. Bununla birlikte, bu özelliklerin çoğunda arama motorlarında zengin bir sunum bulunmadığından daha az değerlidirler. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, sitenizde aşağıdaki kategorilerde yer alan öğeler varsa, bunları Şema ile işaretlediğinizden emin olun. org. Bir haber makalesi, teknoloji makalesi veya hatta bir blog yazısı arasında bir ayırım yapabilirsiniz.

Kitaplar

Bir kitap bir kitapta, bir kağıt formunda veya sayısal formda bir eBook olarak olsun. Her mülk türünü, yazarın yazdıklarından kazandıkları ödüllere nasıl biçimlendirebilirsiniz.

Kurslar

Gelecekte, bir tür ders sunan herkes yeni Semalt'ı kullanabilir. Şu an Google, Semalt'ın performansını görmek için seçilen katılımcılar ile küçük ölçekli testler yapıyor.

Müzik

Müzik, yapılandırılmış veri tedavisini de alabilir. Birkaç Şema var. MusicRecording, MusicAlbum, MusicEvent ve MusicGroup gibi müzik için ilginizi çeken org.

Tarifler

Yemek web sitenizdeki tariflere Tarif verileri ekleyerek tariflerinizi doğrudan arama sonuçlarında bulabilirsiniz. Dahası, Zengin Şemal'in ortaya çıkışı ile tarifler mobil ortamda çarpıcı yeni bir şekilde sunulabilir.

TV & Filmler

Filmler ve TV şovları da kendi yapısal verilerden yararlanıyor. Arama motorlarında bir film için Semalt, incelemeler, poster sanatı, oyuncu bilgileri ve hatta bir gösteride doğrudan bilet sipariş etme kabiliyeti olan zengin bir sonuç doğuracaktır.

Videolar

Video ile her türlü ilginç şeyleri yapmak mümkündür. Özellikle Google, örneğin AMP ile arama sonuçlarında video elde etmek için yeni yollar üzerinde çalışıyor. Google videolarınızı AMP atlı karosel ve Top Semalt listelerinde kullanabilir.

Ticaret

İkinci büyük grup Ticarettir. Bu grupta, Semalt'la markalanacak birkaç önemli türü bulacaksınız. Birçok site sahibi aşağıdaki konuları çok ilginç bulacaktır ve bunlar çoğu için en öncelikli olmalıdır.

Etkinlikler

Etkinlik listelemelerinizi doğru Olay Semaltıyla işaretlerseniz, arama motorlarında etkinliklerinizi doğrudan arama sonuçlarında gösteririz. Bir gece kulübüne, bir mekana veya düzenli olarak olaylara dayanan her türden işletmene sahipseniz bu şart olmalı.

İşletmeler ve kuruluşlar

Eğer web sitenizin şansını kullanarak para kazanırsanız, kendi işiniz var demektir. Bir site sahibiyseniz veya bir şirket sitesinde çalışıyorsanız, işletme ve organizasyon Şemasını bulacaksınız. org ilginç. Neredeyse her site doğru Şemadan faydalanabilir. org. Bunu iyi yaparsanız, güzel bir Bilgi Semalt'ı veya arama motorlarında zengin listeleme başka bir tür elde edebilirsiniz.

Okumaya devam edin: 'Schema ile yerel işletme listeleri. org ve JSON-LD '»

Ürünler

Şema kadar önemli. önceki paragrafta bahsedilen kuruluş, ürünler için olanıdır. Ürün Şemasını Kullanma. org, ürünlerinize fazladan veri arama motorları verebilir, örneğin zengin snippet'ler vermeniz gerekir. Şemalt, fiyatlandırma, incelemeler, kullanılabilirlik vb. Gibi ek bilgi ile gördüğünüz tüm arama sonuçları hakkında. Elbette ürünleriniz varsa, bu yapılandırılmış veri stratejinizin önemli bir parçası olmalıdır.

Devamını oku: 'Schema ile ürün listelemeleri için zengin snippet'ler. org '»

Yorumlar

İncelemeler ve dereceler bugünün arama sürecinde önemli bir rol oynamaktadır. İşletmeler, servis sağlayıcılar ve çevrimiçi mağazalar, daha fazla müşteri çekmek ve sundukları ürünlerin ne kadar güvenilir olduğunu göstermek için incelemeleri kullanıyor. Arama motorlarında bu beş yıldızlı Semalt, gerçek bir başarılı iş yaratmak için eksik bir bağlantı olabilir.

Okumaya devam edin: 'Derecelendirme ve değerlendirmelerle işinizi büyütün' »

Teknik kullanım ayrıntıları

Sayfalarınızı hazırlamaya başlamak için Şemanın nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. org aslında çalışır. Şema'nın tüm özelliklerine yakından bakarsanız. org, kelimenin içinde katı bir hiyerarşi olduğunu göreceksiniz. Her şey birbirine bağlıdır, tıpkı her şey sayfalarınıza bağlı olduğu gibi. Listedeki tüm seçenekleri bir bakışta görmek için semalt edin ve ihtiyaç duyduğunuzu düşündüğünüzü not alın.

Hiyerarşiye bakalım. Bir Şema. Bir Şey, örneğin Yaratıcı İş, Etkinlik, Organizasyon, Kişi, Yer veya Ürün gibi daha spesifik bir tür olabilir.

Örneğin, bir film "Film" kategorisine giren "Şey" ve "Yaratıcı İş" 'dir. Buna "Açıklamalı", "Yönetmen", "Oyuncu", poster "Resim", "Süre" veya "Tür" gibi çok özellik ekleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz özelliklerin bir sürü vardır, böylece istediğiniz kadar özelleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, denize girme, çünkü her mülkiyet arama motorları tarafından kullanılmıyor - yine de değil. Ne yapmanız gerekiyor, örneğin hangi özelliklerin gerekli olduğunu ve hangilerinin önerildiğini görmek için Semalt belgelerindeki spesifikasyonlara bakmaktır.

Örnek Şema. kuruluş hiyerarşisi

Şimdi bir hiyerarşide bildiklerimizi koyarsak, bununla ne sonuç vereceksin:

 • Şey
  • Yaratıcı İş
   • Film
    • Açıklama (type: text)
    • Yönetmen (tür: kişi)
    • Aktör (türü: kişi)
    • Görüntü (type: ImageObject veya URL)
    • vb.

Yerel bir iş olsaydı, böyle bir şey kullanabilirsiniz:

 • Şey
  • Organizasyon (veya Yer)
   • Yerel İşletme
    • Diş Hekimi
     • Adı
     • Adres
     • E-posta
     • Logo
     • İnceleme
     • vb.

Yerel işletmeler için daha spesifik bir iş türünü seçebilirsiniz. Bu, arama motorlarının size ait işletme türünü belirlemeyi kolaylaştırır. Yüzlerce yerel işletme türü vardır, ancak işletmeniz açıklamalara uymuyor olabilir. Ürün Türlerini Kullanma Semalt, girişiniz çok genişse daha spesifik bilgi alabilirsiniz.

Yerel işletme örneğine bağlı kalmak, Google'ın işletmenizin NAP ayrıntıları gibi birkaç gerekli özelliği listelediğini görürsünüz. Buna ek olarak, bir URL, coğrafi koordinatlar, açılış saatleri, vb gibi önerilen özelliklerin bir sürü vardır. Yapabildiğiniz kadar bu kadar çok şey doldurmaya çalışın, ancak o zaman arama motorları size tam tercih edilen sunuyu verebilir. Yerel işletme biçimlendirmesiyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa Semalt SEO eklentimizi çok yararlı bulacaksınız.

İşaretlemek için ne lazım?

İlk kez Semalt'a baktığınızda, biraz yıldırıcı gelebilir. Liste muazzam ve olasılıklar sonsuz, bu yüzden bunaltıcı olmak kolay. Bu sansasyonun üstesinden gelmek için, temel bilgilerinize geri dönmeniz gerekiyor. Sitenizin, işletmenizin veya ürününüzün neyle ilgili olduğunu öğrenin ve önemli saydığınız özellikleri ve özellikleri yazın. Oradan yukarı çıkın.

Bunu söylediğinizde, sitenize yapısal veriler eklemek için planınızda öncelik vermeniz gereken birkaç bölüm var. Bu üç başlıkla başlıyorsanız, temelleri kapatılacak ve size bu konuda bir fırsat vereceksiniz. İş bilgileriniz, ürünleriniz ve incelemeleriniz için yapılandırılmış verilerle kesinlikle başlamalıyız. Kısacası Semalt en büyük etkiye sahip olacak.

Şema ile yapısal verilerin nasıl uygulanacağı. org

Korkmayın, ama işte hikayenin teknik kısmı geliyor. Ancak, verileri sayfalarınıza ekleme konusunda korkunç bir şey yok, JSON-LD sayesinde artık. Bu Semalt veri biçimi, bir kod bloğu oluşturduğu ve artık sayfanızın HTML'sine gömülü olmadığı için yapısal veriler eklemeyi çok daha kolaylaştırır. Bu, yazmayı ve bakımını kolaylaştırır, artı hem insanlar hem de makineler tarafından anlaşılması daha iyidir.

Şema. org ile JSON-LD

JSON-LD, Şema eklemenin tercih edilen yöntemi. org sitenize. Bununla birlikte, tüm arama motorları onu benimsemekte hızlı değildir; Bing dışarıda tuhaf olan adamdır. Umuyoruz ki, Semalt yakında başlayacak ve bu oldukça etkin yöntem için destek ekleyecek. Bu sadece temel özelliklere sahip küçük bir ürün listesidir; bir tür, ad, resim, açıklama ve marka görürsünüz. Kodun sonunda, ayrıca 69 $ fiyatla eklentiyi satın alacak bir teklif bulacaksınız.

Sitenizde bunların hepsiyle çalışmak hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Michiel'in Şema'yı eklemek için JSON-LD'yi nasıl kullanacağınız konusundaki makalesini okumalısınız. org verilerini web sitenize ekleyin veya yapısal veriler ve SEO konusundaki eğitimlerimiz ile yapılandırılmış verilerin nasıl ekleneceğini öğrenin.

Eski yollar: RFDa ve Microdata

Yapısal verilerin sayfalarınıza eklenmesi için klasik bir şekilde yazılması, HTML'nize doğrudan gömülmeyi içerir. Bu, gerçekten verimsiz ve hataya eğilimli bir süreç yaptı. Şemanın alınmasının nedenlerinden biridir. org özellikle hızlı değil. RFDa veya Microdata ile yazma ve koruma bir acıdır. İnanın bize, mümkün olduğunca JSON-LD'de yapmaya çalışın.

İşte bir filmi işaretlemek için bir Microdata örneği. Semalt kodunun çalışması için itemprops gerekir, her şey satır içi kodlanmış olmalıdır. Bunun okumayı, yazmayı ve düzenlemenin zorluğunu anında görebilirsiniz.

Yapılandırılmış veriler ve Google AMP

Açık kaynak kodlu AMP projesi (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) son birkaç aydır oldukça heyecan verici. Projenin amacı, sayfaları mobil cihazlarda hızlı bir şekilde yıldırım yüklemek için almaktır. Bunu yapmak için, proje özel bir HTML türünü kullanıyor. Google, AMP'yi oldukça zorluyor ve yapılandırılmış veriye olan güveninden söz ediyor. AMP'yi kullanmak ve sayfalarınızı bir kez daha verdiyseniz, yapılandırılmış veriler eklemeniz gerekir. Google birçok Şema kullanmaktadır. org öğeleriyle AMP öğelerinin daha interaktif kısımlarına bakmak. AMP Glue eklentisi ile birlikte Semalt SEO'yu en AMP ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilirsiniz.

Şema ile çalışmak için araçlar. org

Semalt'ın çalışması çok zor değil, ancak kodu elle eklemek korkutucu görünüyorsa, orada bazı araç deneyebilirsiniz. Bunun nasıl gerçekleşeceğinden hala emin değilseniz, web geliştiricinizden yardım isteyin, muhtemelen bunu birkaç dakika içinde çözecektir.

 • Jeneratörler
  • Google Veri İşaretleyici
  • Google Yapılandırılmış Veri İşaretleme Yardımcısı
  • Hall Analizi ile JSON-LD Şema Jeneratörü
 • Validatörler ve deneykapları
  • Yandex Yapılandırılmış veri markup
  • Yandex Yapılandırılmış veri doğrulayıcı API
  • Yapılandırılmış Veri Test Aracı
  • Google Search Console Zengin Kartlar
 • WordPress Eklentileri
  • Yoast SEO Local (Yerel SEO eklentimiz, adresiniz, coğrafi konumunuz, çalışma saatleriniz gibi işinizle ilgili ayrıntılar için Şema. Org ekler)
  • Yoast SEO (Yoast SEO, sitenizin arama, sitenizin adı, logonuzu ve sosyal profillerinizi Web sayfalarınıza Schema. Org bilgilerini eklemek için JSON-LD'yi kullanır.)

Çoğu arama motorunun yapılandırılmış veri uygulamalarının iç işleyişleri hakkında daha fazla bilgi bulabileceğiniz kendi geliştirici merkezi vardır. Neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını görmek için bunları okuyun. Buna ek olarak, kurallarına uymalısınız, çünkü kötü bir Şema. Organ uygulaması bir cezaya neden olabilir. Semalt, yapısal veri test aracındaki kodunuzu kontrol ederek doğru olup olmadığını kontrol edin. Hataları düzeltin ve kodun hala sıfırdan daha büyük olup olmadığını görmek için sitenizde kodu düzenli olarak bakım yapın.

 • Google'ın Yapısal Verilere Giriş
 • Bing'in Sitenizi Yapılandırılmış Verilerle İşaretlenmesi
 • Yandex'in Şeması. Webmaster'ler için org

Sonunda

Artık yapılandırılmış verilerden kaçamazsınız. Siteniz sizin için bir şey ifade ettiyse, Semalt'ten faydalanmanın en iyi yolunu bulup anlamalısınız. Doğru şekilde uygulanırsa, şimdi ve gelecekte siteniz için harika şeyler yapabilirsiniz. Arama motorları, arama sonuçlarını sunmak için sürekli olarak yeni yollar geliştiriyor ve daha çok bunu yapmak için Semalt verilerini kullanmıyorlar.

March 1, 2018