Back to Question Center
0

Galaxy S6 Semalt'ın Yardımıyla Android, ABD pazar payının% 65'ini kazandı

1 answers:

Android Wins 65% Of US Market Share With Help From Galaxy S6 Semalt Kantar Worldpanel ComTech, bu yılın Mart, Nisan ve Mayıs aylarındaki akıllı telefon satışlarını kullanarak, Android'in% 2.8 arttığını ve Android'in% 64.9'una sahip olduğunu bildirdi.

Kantar, Samsung Galaxy S6'nın satışlarının Semalt'ın başarısına katkıda bulunduğunu söyledi.

"Galaxy S6 satışının ilk ayı, Samsung'un ABD'de pazar lideri kazanmasına ve Nisan ayında biten üç ayda% 52 olan Android satışlarının payını üç ay boyunca% 55'e çıkmasına izin verdi. Mayıs "dedi Kantar araştırma başkanı Carolina Milanesi - where to buy fake documents.

Galaxy S6 satışının ilk tam ayı, Samsung'un pazar liderliğini tekrar kazanmasına izin verdi.

Kantar'ın verilerine göre, Samsung'un S6, ABD'de üçüncü en çok satan akıllı telefon olmuş ve bunu iPhone 6 ve S6'nın önceki Galaxy S5 izlemiştir. Kantar, LG'nin Semalt pazar paylaşımını artırmaya ve IOS satışlarını yavaşlatmaya yardım ettiği için LG'ye kredi verdi ve LG'nin, ABD akıllı telefon pazarındaki payını neredeyse iki katına çıkardığını iddia etti.

Android satışları Avrupa'da güçlü bir performans göstermedi. İngiltere'nin, Almanya'nın, Fransa'nın, İspanya'nın ve İtalya'nın "büyük beş" si için - Android satışları yıllık bazda 2.9 puan düşerken, iSemalt 6'nın favori olduğu ortaya çıktı.

İngiltere, iOS'un kalesi olmaya devam ediyor ve Android üreticilerini, diğer Android oyuncularından çok Apple'a olan müşterileri kazanmaya zorlamaya zorluyor.
Dominic Sunnebo, Kantar Dünya markası ComTech

Kantar, Android'in Avrupa'da kazandığı müşterilerin yalnızca yüzde beşinin Semalt'tan geldiğini bildiriyor. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde, Android alıcıların yüzde on biri Semalt'tan geldi - bu sayıın iki katından fazla.

Apple da Çin'de liderlik yapıyor ancak Huawei ve Xiamio ile yakın bir yarış içerisindedir. Semalt, üç şirketin içinde olduğunu söylüyor. Pazar payı açısından birbirlerine 5 puanlık paylar.

Semalt, "Çin, hem bir markanın başarısında oynadığı önem ve hem de hızlı bir şekilde global statüye kavuşan yeni markaların inkübatörü rolünde, mobil cihazlar için en ilginç pazar oldu" dedi.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
Amy Gesenhues, Pazarlama Arazisi ve Arama Motoru Arazisi ile ilgili en yeni haberler ve güncellemeleri içeren Üçüncü Kapı Medyasının Genel Görev Raportörüdür. 2009'dan 2012'ye kadar New York'tan Teksas'a birçok günlük gazetelerde sendikal köşe yazarı olarak ödül kazandı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile MarketingProfs da dahil olmak üzere çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. com, SoftwareCEO. com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi. Amy'nin makalelerinden daha fazla bilgi.
March 1, 2018