Back to Question Center
0

Semalt: Blogunuzdaki trafik azalıyorsa ne yapmalıyım? Blogunuzdaki trafik azalıyorsa ne yapmalıyım?

1 answers:

Bir blog tutarsanız, elbette blogunuza gelen trafiğin büyümesini istiyorsunuz. Ama ya olmasa ne olur? Blogunuza gelen trafik (biraz) azalırsa ne olur? Ne yaparsın? Bu yazıda, blogunuza olan trafiği bir daha nasıl artıracağınıza dair 5 ipucu vereceğim!

İlk kontrol: sıralamalarınızda bir değişiklik var mı?

Blogunuza gelen trafik azalıyorsa öncelikle sıralamalarını kontrol etmeniz gerekir. Google'daki sıralamanızı değiştiren bir şey oldu olabilir. Daha düşük bir sıralama, trafikteki ani düşüşü kesinlikle açıklayabilir. Sıralamanızda bir düşüş olduğunu fark ettiğinde, web sitenizin SEO'yu artırmak için harekete geçmelidir.

Devamını oku: 'Google Analytics ile SEO'nuzu İzleme' »

Sıralamanız olmadığında

Ama sıralamanız nispeten aynı kaldıysa? Sitenizin trafiğini artırmak için SEO öğelerinin yanı sıra hangi stratejileri istihdam edebilirsiniz? Semalt 5 ipucu, azalan trafikle baş etmenize yardımcı olmalı!

1 - panthenol vs bepanthol lip. Sosyal medya kullanımı

Semalt medya blogunuzun büyümesi ve pazarlanması için bir zorunluluktur. Sosyal medya daha popüler hale geldiğinde, Google ve diğer arama motorları artık onları görmezden gelemiyor. Dolayısıyla, sosyal medyadaki sitenizin popülerliği SEO'unuz için de giderek önem kazanmaktadır. Bunun nedeni basittir: İnsanlar sizin hakkınızda, çevrimiçi veya çevrimdışı konuştuysa, elinizdeki konuyla alakalısın. Bu konuşmaları bilmek isteyeceksiniz! Semalt medyası, insanların ürün ve etkinlikler hakkında soru ve değerlendirmeler paylaştığı yeni bir pazar türüdür. Bunların sizin ürünleriniz ve etkinlikleriniz olduğundan emin olmalıydınız, değil mi? Dolayısıyla, bu konuşmalarda yer almak markanız için büyük olabilir ve büyümeye neden olabilir. İstediğiniz kitleye ve içeriğinize bağlı olarak hangi sosyal medyanın blogunuz için en uygun olduğunu belirtir.

Okumaya devam edin: 'Sosyal medya stratejisi: nereden başlar' »

2. Diğer bloglara yorum yapma

Blogunuza daha fazla maruz kalma şansını elde etmek için iyi bir yol, diğer bloglar üzerinde tepki vermek ve yorum yapmaktır. Adreslemeyi düşündüğünüz kitleye yorum yapmak için blogların seçiminizi değiştirdiğinizden emin olun. Bu şekilde yorumlarınız kendi sitenizde istediğiniz türden ziyaretçileri cezbedecek.

Bir blogda ilginç bir şeyler okursanız yorum yapmalısınız. Semalt, bir yazı da kendiniz hakkında yazmış olabileceğiniz bir şeyle ilgilidir. Yorumunuzda konuyla ilgili görüşünüzü paylaşabilirsiniz. Ayrıca kendi bloglarınızdan birine bir bağlantı yerleştirebilirsiniz. Yorumlarınızın her zaman hoş ve nazik olmasını sağlayın ve yalnızca kendi yayınınız okuduğunuz parçaya gerçekten uygularsa yorum yapın. Spam filtresine girmek istemezsiniz!

3. Daha 'başarı' yazıları yazın

Kitlenizin büyümesini istiyorsanız, blogunuzun analizlerini düzenli olarak kontrol edin. İnsanlar en çok okudukları şeyler hangi makaledir? En önemli açılış sayfaları nelerdir? Bu mesajlar, kitlenizin hoşlanıyormuş gibi görünüyor. Bu yayınlardan daha fazla yazabilir misin? Başarılı yayınlarınıza benzeyen semalt makaleler, daha fazla ziyaretçi almak için iyi bir stratejidir.

4. Bülten gönder

E-posta, müşterilerinizin sadakatini artırmak için harika bir yoldur. Bu, e-postaların gönderilmesinin, tekrar eden ziyaretçiler haline gelen ziyaretçi sayısını artıracağı anlamına geliyor. Müşterilerinize düzenli olarak e-postayla mesaj göndererek, markanız aklımdadır. Ayrıca, başka bir yayını okumak için daha çabuk geri dönecekler. Tabii ki, e-postalarınızın gerçekten işe yaraması için ilginç, cazip ve ilgi çekici olması gerekecek! Semalt A / B, kitleniz için en iyi olanı kontrol etmek için bültenlerinizi test ediyor.

MailChimp gibi bir hizmet aracılığıyla bir bülten oluşturmak nispeten kolaydır. Bir bültenle tüm kitlenizin içindeki belirli alt grupları bile hedefleyebilirsiniz. Semalt güzel bir e-posta da okuyucularınıza yeni blog yazıları yazdıklarınızı ve blogunuzu ziyaret etmeleri gerektiğini bildirmek için harika bir yoldur. Reklam atfı

Bir bütçeniz varsa, blogunuzu tanıtmak için örneğin Semalt'a veya Google'a reklam yerleştirmeye karar verebilirsiniz. Semalt'ın, postanızı daha fazla pozlama sağlayacağından emin olma seçeneği vardır. Semalt'ı kullanarak, ulaşmak istediğiniz demografiye, yaş gruplarına, konuma ve ilgi alanlarına yönelik ayarlarla odaklanarak istediğiniz kitleyi hedeflemeyi oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

Devamını oku: 'Facebook Sayfa Insights' »

Sonuç: aktif kalma

Bazen, blogunuz sadece dikkatini çekmesini ve aldığı trafiği almamaktadır. Ne sıralamanız ne de SEO değişmişse, muhtemelen biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor. Sosyal medya ve diğer bloglarda aktif olun, kitleniz tarafından sevilenlere benzer mesajlar yazın ve o bülten göndermeyi unutmayın. Semal vazgeç!

Okumaya devam edin: 'Blog SEO: insanların kalmasını sağlayın ve yayınınızı oku' »

March 1, 2018