Back to Question Center
0

WordPress ile Referrer Spam Engelleme Eklentisi - Semalt Tavsiyesi

1 answers:

Yönlendiren spam, Google Analytics hesabınızı sahte bilgilerle kirletir ve içeriğinizin internette tanıtımını yapmak için düşük kaliteli trafik kullanır. Google Analytics hesabınızda çok fazla görüntü gösterildiğinde, siteniz sahte trafik almaya başlamış olma ihtimalidir. Spamcılar gelir elde etmek için çeşitli teknikler kullanırlar ve yönlendiren spam bağlantılarına tıkladığınızda sıralamaları arama motoru sonuçlarında geliştirilir . Bağlantılarını tıklamadığınızda bile Google Analytics raporlarınızı mahveder ve kirli raporları işletmenizdeki herhangi biriyle paylaşamazsınız. Neyse ki, bazı WordPress eklentileri, yönlendiren spam'ın Google Analytics verilerinizi etkilemesini ve sitenize erişmesini engellemek için tasarlanmıştır - phpmailer cpanel.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, burada bu konuda bazı büyüleyici sorunlar önermektedir.

Nasıl başlanır?

Web sitenizde hiç Google Analytics kullanmadıysanız, başlamak harika bir araçtır. Google Analytics, kullanıcıların web sayfalarınızla nasıl bir etkileşime girdiğini görmenizi sağlar. Hangi makalelerin diğerlerinden daha fazla trafik aldığını da görebilirsiniz. Bağlantılardaki tıklamaları izlemek ve bölünmüş testleri çalıştırmak mümkündür. Herkes internet sitesinde web sitelerinin fark edilmesini istiyor ancak yönlendiren spam gönderenler, sitelerimize sahte görüntüler göndererek SEO tekniklerimizin avantajlarından yararlanmaktadır. Ayrıca internette sitemizin rütbesine zarar vermek için yüzlerce ila binlerce betik ve kod eklerler..URL'leri Google Analytics'te görünür ve her ay sayısız web sitesini etkiler.

Neden yönlendiren spam hakkında endişelenmeniz gerekiyor?

Bazıları, yönlendiren spam'ın, kullanıcılar bağlantıları tıklamadığı sürece zararsız ve güvenli olduğunu düşünebilir, ancak öyle değil. Bağlantıları tıklamadığınızda bile, yönlendiren spam, Google Analytics raporlarınızı etkiler. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için, yönlendiren spam büyük bir tehdit oluşturabilir; bu, hiçbir zaman sitelerini mahveder. Web siteniz aracılığıyla bir şey satıyorsanız, yönlendiren spam nedeniyle istenen müşterileri hedefleyemezsiniz.

WordPress eklentileri ile Referrer Spam'ı Engelleme

Birkaç WordPress eklentisi, yönlendireni istenmeyen postalardan uzak tutmanıza yardımcı olabilir. En heyecan verici şey, hemen hemen tüm bu eklentilerin ücretsiz olması ve hızlı bir şekilde kurulabilmesidir. Zararlı etkilerden sorumlu değiliz ve ödenmemiş destek veya talimatlar vermiyoruz; bu nedenle herhangi bir WordPress eklentisini yüklemeden önce dosyalarınızı yedeklemelisiniz.

SpamReferrerBlock

Yazar tarafından korunan otomatik olarak güncellenen kara listeleri kullanmakla ünlü ücretsiz bir eklentidir. Tamamen kurulduktan sonra, eklenti yapılandırmak kolaydır ve sitenize rahatlıkla eklenebilir.

Alternatif Eklentiler

Referrer Spam Blocker ve Block Referral Spam gibi bazı yeni eklentiler birkaç hafta önce tanıtıldı, ancak bu eklentiler eleştirmenlerden tatmin edici yorumlar almadı; bu nedenle onları doğru bir şekilde değerlendirmek mümkün değil.

Lütfen WordPress eklentilerinin hayalet spamlarını 4masters.org, webmaster-traffic.com, darodar.com ve co.lumb.co.tr'den durduramayacağını bildirmek isteriz Sitenizin yanlış yönlendirme ziyaretleri almasını önlemek için Google Analytics hesabındaki yönlendiren spam'ı filtrelemenizi öneririz.

November 29, 2017