Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı - WordPress.com'da Ücretsiz Bir Blog Nasıl Başlanır?

1 answers:

WordPress.com, internette en iyi blog yazısı platformlarından biridir ve ücretsizdir. Burada, yayınlarınızı ve makalelerinizi kolayca yayınlayabilirsiniz, ancak porno, eczane ve kumarla ilgili konular veya oyalar yasaktır. Açıkçası, çeşitli bireyler buradan blog yazarlığı hobilerine başlamak eğilimindedir, ancak çoğu ücretli alanlara geçmekte ve kendinden barındırılan seçenekleri kullanmaya başlamaktadır. Wordpress - office computers for lease.com, kullanıcılarına ücretsiz blog seçeneklerinden faydalanmalarını sağlıyor. Bir alan adı veya alt alan adı için ödeme yapmanız gerekmediği anlamına gelir. Kısacası, barındırılan bir web sitesi için blog yazıyorsunuz ve herhangi bir şey ödemeye gerek kalmadan markanızı kurabilirsiniz.

Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Michael Brown, burada, wordpress.com platformunda barındırılan blogların bazı örneklerini sunuyor:

  • myblogging.wordpress.com
  • simpsons.wordpress.com

wordpress.com'da ücretsiz bir blog başlatmak için nasıl?

Ücretsiz bir wordpress.com blog'u başlatma konusunda kafanız karışıksa, bu kılavuzu iyice okumanız gerekir.

1. Ana sayfa düzeni seçin:

Yapmanız gereken ilk şey, ana sayfa düzenini akıllıca seçmektir. Bunu yaparken, düzenin blogunuzun nişine ve konusuna göre olduğundan emin olmanız gerekir. Örneğin, kendi işiniz varsa ve wordpress.com blog aracılığıyla markanızı tanıtmak istiyorsanız, blogunuza çekici ve profesyonel bir görünüm kazandıran düzeni seçmelisiniz. Benzer şekilde, fotoğrafçılık web siteleri için geniş bir yelpazede temalar ve düzenler var ve profesyonel fotoğrafçılar bu seçeneklerden herhangi birini wordpress.com'da ücretsiz bir blog geliştirmek için tercih edebiliyorlar..Dolayısıyla, wordpress.com'a kaydolmanız ve bir sonraki adıma geçmeden önce düzenini seçmeniz yeterlidir.

2. Tema seç:

Wordpress.org'da olduğu gibi, wordpress.com da seçim yapabileceğiniz çok çeşitli temalar içermektedir. Tema, sitenizin veya blogunuzun neye benzediği. Temayı akıllıca seçmeli ve markanın kendisi hakkında konuştuğundan emin olmalısın. Renk kombinasyonlarını, widget'ların ve menülerin ayarlarını değiştirebilir ve tema seçildikten sonra resimleri ekleyebilirsiniz. Arzu temasını seçmek için Themes Option alanına gidin.

3. Etki alanını seçin (blog adresiniz veya adınız):

Şanssız bir şekilde, rekabet çok yüksek olduğu için wordpress.com'da olağanüstü ve benzersiz bir alan bulmak oldukça zor. Seçtiğiniz alanın zaten alındığı ihtimali var, ancak başka bir alanı denemek ve çevrimiçi durumunu kontrol etmek için endişelenmeniz gerekmiyor. Alan adı satın almayı düşünüyorsanız, burada satılan alan adlarının oldukça pahallı olması nedeniyle, wordpress.com tercihiniz olmamalıdır.

4. Planı seçin:

Alan adı seçildikten ve temel adımları tamamladıktan sonra, dördüncü adım planınızı almaktır. Başlangıçta, blogunuz için bir şey ödemeyi göze alamazsınız, bu nedenle Ücretsiz Seç seçeneğini tıklayın ve başlayın. Sıradan kullanıcıların ücretli versiyonlarını seçmeleri gerekmemektedir, çünkü oldukça pahalıdır ve istediğiniz kadar avantaj sağlamaz.

5. Hesap Oluşturun:

Bir hesap oluşturmak için birincil e-posta kimliğinizi kullanmalısınız. Kullanıcıların çoğu bu amaçla Gmail ve Yahoo kimliklerini kullanmaktadır. Akıllıca bir kullanıcı adı ve şifre seçmelisiniz. Şifrenizin "^^" ve "/ & #" gibi karakter kombinasyonlarına sahip olduğundan emin olun, böylece bilgisayar korsanları son zamanlarda blogunuza girmez. İlk yayınınızı yayınladıktan sonra, daha fazla insan yazma becerilerinizi öğrenmek için sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Yeni bir yayın veya sayfa oluşturmak için kolay bir yol "Post" -> "Yeni" seçeneği veya "Sayfa" -> "Yeni Ekle" seçeneğini kullanmaktır.

Kişisel bir alanda bir blog oluşturmaya karar verdiyseniz, wordpress.com'a değil wordpress.org'a yönelmemelisiniz.

November 30, 2017